Yaşamak ve çalışmak için En İdeal Ülkeler Hangileri ? Türkiye Kaçıncı Sırada ?

Ülkeler arası yabancı çalışanlara en yüksek yaşam kalitesini sunan ülkeleri araştıran ‘Expat Explorer’ anketinin sonuçlarına göre ülkeler belli oldu . Bu yıl 12 kez yapılan ve Toplamda 163 ülkeden 18 binin üzerinde yabancı çalışan ile gerçekleştirilen ankette ülkelerin sağladığı yaşam kalitesinden , finansal getirilere , aile yaşamlarından iş hayatlarına kadar bir çok kriter inceleniyor.

Ülkelerde bulunan yabancı çalışanlara dair yapılan dünyanın en detaylı  araştırması olarak kabul ediliyor.

İsviçre’nin  listede birinci sırada yer aldığı ,  Türkiye ise yapılan ankette çalışmak ve yaşamak için dünya genelinde en iyi 7. ülke olduğu belirtildi.

Yapılan ankete göre Türkiye’deki yabancı çalışanların %62’si yaşam kalitelerinin kendi ülkelerine göre çok daha fazla olduklarını belirtiler.

Aynı zamanda yabancı çalışanların %52’si kariyerine , hobilerine , kendilerine  ve ailelerine daha fazla zaman ayırdıkları , %55’i istedikleri gibi bir  ev veya araba alabildikleri ,  %69’u ise kendisini güvende hissettiğini ve yerel halkın dost ve cana yakın olduğu belirtildi .

Bununla birlikte yabancı çalışanların %59’u daha fazla seyahat edip tatil yapabildiklerini belirtirken, %57’si ise dalış , yabancı dil veya yemek pişirme gibi çeşitli  beceriler  öğrendiklerini ifade ettiler.

Türkiye’deki yabancı çalışanların %72’si bulundukları şehirlerin mimari yapı , anıt ve parklar, tarihi ve kültürel özelliklerinin zengin olduğunu söylüyorlar  ve yine  %63’ü bulundukları şehirlerden seyahat için merkezi konumda  , %59’u ise şehirde canlı bir kültürel hayat olduğunu söylüyorlar .

 %58’i ise güzel restoranlar ve kaliteli yemeğin olduğunu belirtiyor.

Dünya genelinde yaşamak ve çalışmak için belirlenen ilk 10 ülke şu şekilde oluştu.

1- İsviçre


2- Singapur


3- Kanada


4- İspanya


5- Yeni Zelanda


6- Avustralya


7- Türkiye


8- Almanya


9- Birleşik Arap Emirlikleri


10- Vietnam

Avatar

Author: bigitsek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir