Ucuz Uçak Bileti Almanın En Kolay Yolları Neler ?

Uçak seyahatlerinizde bazen aradığınız bileti bulmak çok pahalı yada ucuz bulduğunuzda  aktarma süreleri çok uzun olabiliyor. Tabi ki ulaşımın en kolay en hızlı ve en güvenilir yolu uçaklar olunca bazen yüksek miktarda ödenen paraları göze almanız gerekiyor. Ancak, uçak biletlerinin fiyatının çok değişken olmasının bir çok sebebi var . Size bu yazımda en ucuz uçak biletini nasıl alabileceğinizi kısa kısa  anlatıcam.

Öncelikle unutmamanız  gereken noktaların başında valiz ve uçaklarda sunulan diğer hizmetler geliyor.  Eğer haftasonu 2-3 günlük bir plan yaptıysanız valiz seçimi ,sigorta yada yemek gibi kriterleri seçmemeniz gerekiyor.  Ayrıca özel günlerde fiyatların daha pahalı olduğunu unutmayın. Özel günler derken sadece kendi ülkenizde değil gittiğiniz ülkedeki özel günlerde buna dahil. Yine rotanızdaki ülkenin turizm sezonu da bilet fiyatlarının pahalı yada ucuz olmasını etkileyecektir.

Hangi Gün Hangi Saat Bilet Almalı ?

Uçak bileti satın alırken en uyun günün Salı oldu söylenir ancak araştırmalara göre  Perşembe günü de Salı günü kadar fiyat konusunda uygun bir gün . 2014 yılına ait bir rapora göre, en uygun bilet almak için saatler  pahalılık durumları şu şekilde sıralanıyor:” 07.00 – 10.00 Pahalı 10.00 – 12.00 Çok Pahalı 12.00 – 18.00 Çok Pahalı 18.00 – 22.00 Pahalıya Yakın 22.00 – 24.00 Uygun 01.00 – 02.00 Daha Uygun 02.00 – 05.00 En Uygun

Uzak rotalar her zaman pahalı mı ?

Aslında uzak rotalar bilinenin aksine her zaman pahalı değildir . Burada önemli olan gitmez istediğiniz bölgenin sezonu , havayolu firmasının kampanyası . Genelde düşük sezonlarda fiyatlar çok daha cazip oluyor. Şirketlerinde yapmış olduğu kampanyaları takip ederek birde uzun tarihli bilet aldığınızda fiyatlar bazen yakın mesafelerden bile çok daha ucuza gelebiliyor.

Uçuş Tarihiniz ne uzaksa o kadar ucuz bilet,

Birçok firma 12 ay gibi uzun tarihli biletleri çok cazip fiyatlarla piyasaya sunup satışını gerçekleştirirler. Mesela  2018 yılı Mayıs ayında 130 tl’ye Aldığım Kiev gidiş dönüş biletiyle Mart 2019 da seyatimi gerçekleştirdim . Halen Ukrayna havayolları uzun vadeli uçuş kampanyasını devam ettiriyor .

Bilgi ve bilet almak isterseniz  https://www.flyuia.com/tr/tr/home adresinden inceleyebilirsiniz.  Kısacası uzun vadede cazip  bir fiyata gidip gelebilirsiniz.  Burdaki amaç hem ileri dönük bileti satın alan müşterilerin o tarihe kadar planlarında değişiklik yapıp biletlerini kullanamayacak olmaları ve bu koltukların tabi ki başka müşterilere de satılabilecek olması. Unutmamak gerekiyor ki genelde kampayalı ve uzun tarihli alınan biletler iade edilemiyor .

Browserınızın arama geçmişini temizleme ,internet aramalarınızda dikkatinizi çeken bir hususta bir bilet baktınız  ve almaya daha sonra karar verdiniz. İşte bu noktada bilgisayarınızda bulunan çerezler sayesinde bakmış olduğunuz biletin fiyatının daha sonralarda internet sayfası açtığınızda  yükseldiğini görürsünüz. Bunun için başka bir bilgisayardan  girmek , internet tarayıcınızdan çerezleri temizlemek , tarayıcınızı gizli sekmesinden açmak yada başka bir internet tarayıcı yükleyerek biletinizin fiyatını kontrol edip daha uygun almanızı sağlayabilirsiniz.

Hangi gün ve saatlerde uçuş tercih edilmeli ? Tamam Sabah 5 uçak biletinizi almak için en uygun zaman olabilir ancak bir de uçuşunuz için en uygun fiyatlı zaman var . Geçtiğimiz yıllardaki araştırmalara göre uçuşların en pahalı olduğu saatler sabah 10:00 ile öğleden sonra 15:00’e kadar olan uçuşlar. Tabi ki daha sonra 15:00  ile gece 23:00 saatleri geliyor.

Cazip fiyatlar için uçmanız gereken saatler  gece 23:00 ile sabah saat 10:00 saatleri arasını. Uçuş günü olarak en uygun gün yine Salı yada Çarşamba günü ön plana çıkıyor. Cumartesi ve Pazar en pahalı günler. Kısacası Salı ile başlayıp yine Salı yada Çarşamba tatilinizi bitirmek size daha uyguna gelecektir.Hepinize ucuz fiyatlı Bol uçuşlar : )

Avatar

Author: bigitsek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir