Tatilinizde Yanımızda Bulunması Gereken 5 Teknolojik Araç Hangileri ?

Bir çoğumuz tatilimize başladığımız andan itibaren evimizde unuttuğumuz veya  keşke yanıma alsaydım dediğimiz önemli eşyaları sonradan hatırlarız . Bu yazımızda sizler için tatilinizde yanınızda olması gereken 5 teknolojik aracı bir araya getirdik.

Yapılan araştırmalara göre Türklerin tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci millet olması ve tatil sırasında mobil cihazları tamamen kapatanların oranının sadece yüzde 11 olması akıllı teknolojilerin hayatın her alanında yaygınlaştığının göstergesi .

Teknolojiye bu kadar bağlı iken tabii ki teknolojik aletlerinde evde unutulması hiç hoşumuza gitmez.

İşte tatiliniz boyunca  gittiğiniz her yerde yanınızda bulundurmanız gereken en önemli 5 teknolojik ürünler

1- Powerbank

Powerbankler günümüzün en popüler aksesuarları arasında yer alıyor . Bir çok firmanın farklı kapasitelere sahip, onlarca hatta yüzlerce farklı özelliğe sahip powerbank seçenekleri var. 

Özellikle akıllı cep telefonları ve tabletler başta olmak üzere, mp3 player,fotoğraf makinası vb bir çok şarj edilebilen elektronik cihazı şarj etmenize olanak sağlayan küçük boyutlu şarj cihazıdır. Powerbank yani taşınabilir batarya, adından da anlayacağımız üzere taşınabilir bir ürün.

O yüzden doğrudan en büyüğünü tercih etmek pek akılcı olmayacaktır. İşinize yarayacak, pratik bir çözüm en ideali olacaktır . Powerbank’larda en önemli nokta batarya kapasitesi ve hızlı şarj teknolojisidir.

2- Kulaklık

Tatile  çıktığınızda müzik keyfini de kesintiye uğratmamak için mutlaka  yola çıkmadan seyahat çantanıza kulaklıklarınızı  koymayı unutmayın.

Kulaklıklar yıllar önce hayatımıza ilk defa askeri orduların radyo sinyallerini kontrol etmesiyle giriş yapmış ve daha sonra ki yıllarda walkmen ve mp3 playerlar için müzik dinlemek ve iyi bir ses kalitesi elde etmemiz için kullanılmaya başlanmış olan minik hoparlör  ses sistemleridir  .

Kulaklıklar kişilerin zevklerine göre renk veya şekil olarak farklılık gösterebilir. Sesin dış ortama ulaşmasını engellemek ve o ortadaki kişilerin rahatsız olmasını engellemektir. Kulaklıklar ince Kablolardan meydana geldiği için zarar görmesi kolaydır. Kulaklıklarla sürekli olarak yüksek sesli müzik dinlenmemesi önerilir.

3- Araç İçi Şarj Cihazı

Kendi aracınızla yapmış olduğunuz  şehirler arası tatil  yolcuğunuzda özellikle navigasyon uygulamasını kullanıyor ya da müzik dinliyorsanız mobil cihazların pil durumu sıkıntı yaratabilir.

Bu gibi durumlarda araç şarj cihazı varsa telefonunuzun ve tabletinizin bataryasını tükenmesine en güzel çözüm araç içi sarj cihalarıdır. Mutlaka tatilinizde yanınızda bulunması  gerekir.

4- Taşınabilir Bellek

Seyahatiniz boyunca telefonunuz yada kameranızdan yapmış oluğunuz çekmiş olduğunuz resimler ve videolar sonrası dolmuş olan hafızanıza en önemli çözüm taşınabilir bellekler.

Peki flaş bellekler nedir ? Kaynak gücü kesildiğinde bile sakladığı veriyi tutabilen ve elektronik olarak içeriği silinip, yeniden programlanabilen bellek türüdür.

Flaş bellek teknolojisi çoğunlukla bellek kartlarında ve USB bellek aygıtlarında kullanılır.

Çoğu USB Flash belleğin fiziksel boyutu bir insanın küçük parmak boyutu kadardır. Kısacası fazla yer kaplamayan bu cihazı tatilinize çıkmadan çantanıza atın.

5- Aksiyon Kamerası

Özellikle su gibi telefonlarınıza zarar verebilecek dış etkenlerden korunmak ve aynı zamanda bulunduğunuz ortamı ölümsüzleştirmek istiyorsanız aksiyon kameralar mutlaka seyahatinizde yanınızda olmalı .

Bugün her meslek dalından ve özellikle outdoor etkinliklerinde, ekstrem sporlarda, stok fotoğrafçılığında, motosikletlerde hemen hemen her alanda kullanılan bu kameralar hayatlarımızdan çıkartamadığımız bir eşya haline geldi.

Aksiyon kameralarının boyutu ve görüntü kalitesi ve 30’a yakın aparatı sayesinde istediğiniz her yüzeyde çekim ve kayıt yapma imkânı sunuyor oluşu ve özel aparatları yardımıyla ister sörf tahtasında, ister bisiklet tekerleğinde, ister motosiklet kaskınızda ister arabanızda istediğiniz bir yere sabitleyebilir başarılı bir şekilde yüksek çözünürlükte görüntüler elde edebilirsiniz.

Avatar

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir