Otel Rezervasyonlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Turistlerin seyahatlerini planlarken en önem verdiği , dikkat ettiği konulardan bir tanesi konaklama ve rezervasyon  . Tatiliniz başlayıp otelinize gittiğinizde o resimlerine bakarak hayran olduğunuz  otel ile aynı otel olmadığını gördüğünüzde keşke dememeniz için biraz daha araştırma yapmanız gerekiyor . 

Bu yazımızda sizler için  konaklama ve rezervasyonlarınızda nelere dikkat etmelisiniz , rezervasyon işlemleri yapılırken en önemli noktalar neler  gibi önemli bilgileri bir araya getirdik .

İşte son dakika süprizleri yaşamamak için otel rezervasyonları için dikkat edilmesi gereken kurallar .

1 – Öncelikle kendinize bir sanal kart oluşturun . Rezervasyonlarınız için sanal kartınızı kullanın.

2 – Her zaman son dakika olası bir plan değişikliği yada güncelleme yapabileceğinizi düşünerek hemen ödeme işlemi yapmayın . Mutlaka Tesis de öde , ücretsiz iptal gibi seçenekleri değerlendir.

3 – Ücretsiz iptal işlemleri belli bir tarihe kadar süre verir haliyle bu süreye dikkat edin. Otellere göre değişkenlik gösterir . Bazı oteller kalacağınız güne kadar ücretsiz iptal verirken bazı oteller konaklamanızdan 1 ay öncesine kadar ücretsiz iptal verebilir.

4 – Harita özelliğini kullanarak beğendiğiniz otelin havalimanına , merkeze , görülmesi gereken yerlere ve alış veriş merkezlerine olan uzaklığını görün .

5 – Bazı otellerde özel şartlı rezervasyonlar bulunur ve böyle bir rezervasyonda şartları mutlaka okuyun  . Özel şartlı rezervasyonlarda ücretin belli bir kısmı anında kartınızdan çekilir. Geri kalan kısmı iptal etseniz de çekilen kısım yanmış olur.

6 – Oteller hakkında her zaman dikkate almanız gereken konulardan bir tanesi müşteri yorumlarıdır. Genel olarak en fazla yorum yapılan oteller hakkında  değerlendirme yapın .  Gerçekten memnun müşteriler güzel , memnun kalmayanlar ise kötü  yorumlar yaparlar .

7 – Rezervasyon sırasında otellerin almış olduğu yıldız puanlar vardır. Bu puanlar otellerin çeşitli kriterlerine göre müşteriler tarafından verilir ve sonuç olarak o otelin yıldız puanı ortaya çıkar. Genel olarak 8 Yıldız ve üstü oteller resimlerde gördüğünüz gibi çıkar ve pişman olmasınız .

8 – Odaların fiyatları özelliklerine  göre değişir. Manzarısı olan , odanın büyüklüğü , balkon yada ortak kullanım tuvalet olup olmadığı gibi seçenekler fiyatı etkiler . Haliyle ucuz oda buldum deyip rezervasyon yaptığınızda ortak kullanım banyosu olan bir oda karşınıza çıkabiliyor. Mutlaka oda özelliklerini okuyun.

9 – Bir çok ülkede wifi ve otoparklar otellerde ücretsiz ancak bazı ülkeler de  oteller wifi ve otopark kullanımı için eksra ücret talep edebiliyorlar. Seyahatinizde iletişimin çok önemli olduğunu unutmayın .Tercihinizi ücretsiz wifi sağlayan otellerden yana kullanın.

10 – Otel kıyaslama seceneğini işaretliyerek beğendiğiniz yada tercih edeceğiniz otellerin karşılaştırmasını yapın . Yatak tercihi ,Yüzme havuzu , havaalanı yakınlığı , wifi ,plaj  yada görülmesi gereken yerlere yakınlık gibi seçenekleri kıyaslayıp , hangi otel sizin için daha avantajlı bu şekilde daha kolay rezervasyon yapabileceksiniz.

11 – Rezervasyonunuzu yaparken yardım alacağınız önemli bir noktada filtreleme özelliğidir. Filtreleme sayesinde ulaşımdan , plaja görülmesi gereken yerlerden kahvaltı seçimine kadar istediğiniz özellikte detaylı bir araya toplayabilir ve uygun olan oteli bulabilirsiniz.

12 – Bir diğer önemli konu ise havalimanından otelinize ulaşımnızın sağlanması . Bu konuda bir çok otel havalimanı shuttle servisi veriyor . Eğer havalimanı çok uzak değilse ücretsiz shuttle servisi veren oteller olduğu gibi ücretli servis sağlayan otellerde var. Mutlaka shuttle servisi alacaksanız ücretli olup olmadığını kontrol edin eğer ücretliyse site üzerinden otele mail atarak shuttle fiyatını sorabilirsiniz.

13 –  Bir çok otel belli yaştaki çocuklar için ücret talep etmez . Bazı oteller çocuklu aileleri de kabul etmez . Bunu detaylarda belirtiler . Eğer çocuk kabul eden bir otele gidiyorsanız mutlaka çocuklar için yaş sınırı nedir öğrenin . Aksi taktirde otele giriş yaparken ekstra ücret isteyebilirler.

14 – Oteller diğer müşterilerin korkması , rahatsız olması gibi durumlardan dolayı evcil hayvanları otellerine kabul etmeyebiliyor. Haliyle evcil hayvanınız söz konusuyla mutlaka otelin evcil hayvan alıp almadığını kontrol edin .

15 –  Seçmiş olduğunuz rezervasyon tipinin tam , yarım yada her şey dahil olup olmadığını bunlara alkollü ve alkolsüz içeceklerin dahil olup olmadığını kontrol edin. Herşey dahil rezervasyon yapıp otele gittiğinize yarım pansiyon olarak hizmet almayın.

16 – Bazı oteller check in ve check out saatlerinde hassas davranırken bazı oteller esnek olabiliyor. Ucuşunuz için vaktiniz olduğunda otelde valizinizi emanet bırakmanıza izin veriyorlar. Mutlaka giriş ve çıkış saatlerini kontrol edin .

Avatar

Author: bigitsek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir