Güney Amerika’nın Popüler ve Görülmesi GerekenYerleri Nereler ?

Kültürü ,sıcak kanlı insanları ve doğal güzellikleri ile dünyanın her yerinden insanların tatil ve seyahatleri için  hayallerini süsleyen bir kıta , Güney Amerika .

Sizler için mutlaka görülmesi  gereken en önemli noktaları bu yazımızda derledik . İşte o popüler seyahat noktaları .

Peru – Machu Picchu

Machu Picchu, günümüze kadar çok iyi bir şekilde korunmuş olan antik İnka şehridir. 7 Temmuz 2007 tarihinde Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri olarak seçilmiştir. And Dağları’nın bir dağının zirvesinde, 2.360 m yükseklikte, Urubamba Vadisi üzerinde kurulmuş olup Peru’nun Cusco şehrine 88 km mesafededir. Dünyanın 7 harikasından biri olan antik İnka şehrine otobüsle ulaşabileceğiniz gibi  , birkaç gün süren Camino Inca yolundan camp yaparak ve yürüyerek ulaşmak, hem coğrafyayı ve hemde doğal güzellikleri yerinde görerek mükemmel bir gezi planlayabilirsiniz

Bolivya – Salar De Uyuni

Bolivya – Salar De Uyuni

Salar de Uyuni, 10.582 km² alanıyla Dünya’nın en büyük tuz göllerinden biridir . Bolivya ‘nın güneybatısında, 3.653 m yükseklikte ve Titikaka Gölü ile beraber Altiplano Platosu’nun tabiat açısından doruk noktası olarak kabul edilir. Gezginlerin mutlaka seyahat listesinde bulunan göl , fotoğrafçılar ve meraklıları için özellikle önem taşıyor.

Arjantin Brezilya -Iguazu Şelalesi

Güney Amerika’da  yer alan Iguazú Şelalesi, 1.320 km uzunluğundadır. İsmi Yguazu kelimesinden gelir. İki farklı nehrin Curitiba şehri yakınlarında birleşmesinden oluşur. Parana nehrine dökülmeden önceki son kilometrelerinde Arjantin 80% ile Brezilya 20% arasında sınır oluşturur. Aynı zamanda Dünyanın 7 doğal harikasından biri olduğundan dolayı mutlaka görmeniz gerekiyor.

Kolombiya – Cartagena

Cartagena, Kolombiya’da rengarek evleri , eğlenceli gece hayatı ile görülmesi gereken bir şehir. 1533 yılında Pedro de Heredia tarafından kurulamış ve  Cartagena de Indias, alçak tepelerle korunan demirleme yeri sayesinde büyük bir sömürge limanı oldu. 1582 yılından itibaren her yıl Cadiz’den gelen flota bu limana uğruyordu. Mutlaka seyahatiniz sırasında bu güzel şehri gezmeli ve eğlencenin tadını çıkarmalısınız .

Meksika – Cancun

Yucatán Yarımadası’nın kuzeydoğusunda Karayip Denizi’nin kıyısında yer alan Cancún, Meksika’nın Quintana Roo eyaletinde bulunan şehirdir  , Yaklaşık 750 bini bulan nüfusuyla sıcak kanlı , dost ve eğlence dolu  insanların şehridir. Cancún, Meksika’nın önemli bir ünlü turizm merkezidir  . Turizm ve tatil bölgesi olan Maya Rivierası’nda yer almaktadır. Bembeyaz kum, yemyeşil berrak bir deniz, palmiyeler, hindistan cevizi, mercan kayalıkları, kısaca dünya üzerinde bir cennet diyebileceğimiz Cancun’a  mutlaka uğramandan Latin Amerikayı gezmiş olmasınız.

Meksika – Chichen Itza

Chichen Itza, Meksika’nın Yucatán Yarımadası’nda, Valladolid ve Mérida arasında yer alan, Kristof Kolomb öncesi dönemde kurulmuş bir İtza Maya kentidir. Muhtemelen bir dönem Yucatan’ın dini merkezi olmuştur. Günümüzde Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanıdır. Dünyanın 7 harikasından biridir.

Küba – Havana

Havana, Küba’nın başkenti. Olup yaklaşık 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba’nın hem de Karayipler’in en büyük şehridir.  Geçim kaynakları başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir. Kentte ilkbahar aylarında hızı 200 km hıza ulaşan kasırgalar görülür. Bir ülkeye kapitalizm uğramaz, vatandaşları tüketim toplumu haline gelmezse nasıl yaşanır onu Havana’da çok güzel görüyorsunuz. Sıcak , neşeli , güler yüzlü ve candan insanları ile hiç dönmek istemeyeceğiniz bir şehir.

Brezilya – Rio De Jenario

Rio de Janeiro, bulunduğu eyaletin başkenti  ve  Brezilya’nın en büyük ikinci kentidir. Rio de Janeiro. Şehrin tam adı: São Sebastião do Rio de Janeiro şeklindedir. São Paulo’dan sonra, Brezilya’nın ikinci büyük şehridir.Ünlü  Maracanã Stadyumu ve Kurtarıcı İsa heykeli burada bulunmaktadır. Dünyanın yedi harikasından biri sayılan Kurtarıcı isa heykelini bu şehre gelipte görmeden dönmek olmaz.

Ekvator – Galapagos Adası

Büyük Okyanusun doğusunda Ekvador’a bağlı olan Galapagos Adalarının bir diğer adı  Colón Takımadalarıdır . Uzak ve izole bir konumda olan adalar, Güney Amerika kıtasının yaklaşık 1000 km batısında yer alır. Galapagos takımadaları toplam 50.000 km² yüzölçüme sahiptir .

Galapagos Adası’nda dev kaplumbağalarla, marine kertenkeleleriyle, deniz aslanlarıyla ve daha çeşit çeşit   hayvanla arkadaş iç içe seyahatinizi geçirebilirsiniz . Adada  bulunan soyu tükenme tehlikesinde olan hayvan türlerinin bakımından önemli bir merkez durumunda.

Avatar

Author: bigitsek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir