Kavala Seyahat Rehberi

Osmanlı Devleti döneminde balkanların en önemli ticaret merkezi olan kavala şu anda ticareti tamamen adım başı görebileceğiniz kafelere bırakmış durumda. Açıkçası sadece Kavala’da değil İpsala sınırından geçtiğiniz andan itibaren kafelerle içli dışlı olmaya başlıyorsunuz.

Kavala

 İlk kahvenizi Yunanistan tarafındaki pasaport kontrolünden geçtikten hemen sonra 15 metre ilerideki kafede yudumlayarak başlayabilirsiniz. Genci yaşlısı herkes sabahın ilk saatlerinden itibaren kafelerde yerini alıp kahvesini içmeye başlıyorlar.

Kavala Marina
Kavala Marina

Kahveyi bir yana bırakıp tabii ki ismini bolca duyduğunuzda meşhur Kavala Kurabiyesini de unutmamak gerekir.

Yemeden dönmemek hatta dönerken de eşe dostta üç beş paket almadan olmaz.

Kavala Kilisesi

Kentin geçmişten günümüze kadar gelen tarihi yapıları sayesinde gezip görebileceğiniz bir çok yer var. Canlı ,eğlenceli mekanları ile yorulduğunuzda marinanın kenarındaki kafede  oturup bir yandan kahvenizi yudumlarken bir yandan dinlenebileceğiniz bir yer.

Kavala

Kentin merkezinden geçen su kemeri Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1550 yılında yaptırılmış ve hala ayakta , yıllara meydan okuyor. Hemen su kemerinin altında bulunan tabela dikkat çekiyor Konstantinoupolis 460 km . Kavala arkeoloji müzesi ve Kavala kalesini görmeden dönmeyin.

Kavala Çarşısı

Cumartesi gününe denk gelirseniz marinanın kenarında kurulan halk pazarını da gezebilirsiniz. Fiyatlar bize göre biraz daha pahalı gibi . Bir şey almasınızda o atmosferi yaşamak yinede keyif verici olabiliyor.

Avatar

Author: bigitsek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir