Hindistan vize ücreti ne kadar? Vize Ücretleri 10 $ Düştümü ?

Hindistan, son yıllarda yaşanan turist kaybından dolayı radikal kararlar alarak, vize ücretleriyle ilgili yeni düzenlemeleri yürürlüğe soktu.Turist sayısını artırabilmeyi amaçlayana kararla Dünya genelinde uyguladıkları 100’ün üzerinde ülkenin vatandaşlarından aldığı vize ücretini ciddi bir şekilde düşürdü.

Hindistan Hükümeti ülkeye girişlerde alınan elektronik turist vizesi ücretleriyle ilgili güncelleme yaptı. Hindistan Turizm Bakanı Prahlad Patel Ağustos 2019’da yaptığı açıklamada Hindistan’daki yeni elektronik vizelerin kullanılmaya başlandığını duyurmuş turistlerin bu uygulamaya yoğun ilgi göstereceklerini söylemişti.

 Yeni uygulamaya başlanan karara göre turistlerin tercih ettiği Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan düşük sezonda 30 gün boyunca geçerli olan elektronik vize ücretleri 10 dolara düşürüldü. Turistler 30 günlük elektronik turist vizesi ile Hindistan’a iki giriş yapabiliyorlar .

Turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği ve tercih ettiği Temmuz ve Mart ayları arasında olan  yüksek sezonda ise 30 günlük vize ücreti 25 dolara indirildi .

Yıllık vize ücreti  40 dolara düşürüldü

Hindistan’ın uyguladığı yıllık vizenin ücretinde de önemli ölçüde düştü . Bir yıllık vize ücreti 40 dolar beş yıllık bir vizenin fiyatı 80 dolara düşürüldü. Yıllık ve beş yıllık vizeler  ülkeye çoklu giriş hakkı veriyor ancak her kalış süresi 90 günü aşamıyor .

Hindistan vizesi nasıl alınır hangi belgeler isteniyor ? burayı tıklayarak detaylı yazımızdan öğrenebilirsiniz

Daha Önce Uygulana  Vize ücreti 100 Dolardan Fazlaydı

Hindistan’ın daha önce uyguladığı elektronik turistik vize ücretleri 102.5 dolara kadar çıkıyordu.Turistlerin ödenen bu ücreti çok bulduğu , bir çok tur firmasından ücretlerden dolayı seyahatlerden vazgeçildiği açıklanmıştı.

Tur operatörleri Hint vize fiyatlarının düşürülmesinin turistlerin ülkeye akışını olumlu yönde etkileyeceğine inanıyor. Hindistan vizesi almayı düşünüyosanız Hindistan Vizesi Nasıl Alınır yazımızı okuyabilirsiniz.

Avatar

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir