Dünyanın En Tehlikeli 10 Şehri Hangileri ?

Resimlerine baktığınızda bembeyaz kumsalları , mükemmel doğal ortamları, eğlence ve kültürleriyle  mükemmel bir seyahat planladığınız bir şehrin aslında sizin için çok tehlikeli olabileceğini hiç düşündünüz mü ?

Turistlerin seyahatlerine çıkmadan önce , tatil planlarında en önem verdiği konulardan bir tanesi güvenlik . Suçun kol gezdiği , cinayet ve çatışmaların sürekli yaşandığı , yolda yürürken her an gasp , saldırı ve şiddete maruz kalabileceğiniz  bu kentler hem orada yaşayanlar hem de turistler için çok ciddi sorunlara  yol açıyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda görülüyor ki , güvenlik konusunda Güney Amerika  en tehlikeli yer olduğu sonucunu ortaya çıkardı. Sizler için bu makalemizde seyahat etmemeniz gereken 10 tehlikeli şehri bir araya getirdik.

İşte suç oranlarının çok yüksek seviyelerde olduğu ve kötü şöhrete sahip Dünya üzerinde gidilmemesi gereken 10 Şehir .

10 – Detroit ABD

ABD’nin orta kuzeyinde yer alan Detroit’te geçtiğimiz yıl 261 kişi öldürüldü. Ortalama 700 bin kişinin yaşadığı Şehirde her yüz bin kişiden 39 ‘ u cinayet sonucu öldürüldüğü rapor edildi.

9 – Recife Brezilya

Yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusa sahip olan Recife’de 1738 kişi cinayet sonucu hayatını kaybetti . Bunun ortalamasıda da her yüz bin kişiden 44 kişinin öldüğü anlamına geliyor.

8 – Cali Kolombiya

Ortalama 2 buçuk milyon kişinin yaşadığı Cali’de geçen yıl 1209 cinayet olayı oldu . Her yüz bin kişiden 47’si cinayet yüzden hayatını kaybetti.

7 – St. Louis ABD

ABD’nin St. Louis kenti de adli olayları ile oldukça çok gündeme gelen bir şehir . louis Şehrinde geçen yıl 187 kişi cinayet sonucu hayatını kaybetti.

6 – Cancun Meksika

Resimlerde güzellikleriyle görmeye alıştığımız Meksika’nın ünlü tatil yeri Cancun’da geçtiğimiz yıl 547 cinayet olayı gerçekleşti . Yaklaşık her yüz bin kişiden 64’ünün cinayet sonucu hayatını kaybetmesi demek .

5 – Cape Town Güney Afrika Cumhuriyeti

Listemizde Kuzey ve Güney Amerika dışındaki tek şehir olan Cape Town’da geçtiğimiz yıl 2868 cinayet gerçekleşti . Her yüz bin kişiden 66’sının ölüm sebebi cinayet.

4 – Fortaleza Brezilya

Yaklaşık 4 milyon insanın yaşadığı Fortaleza’da geçtiğimiz yıl 2724 cinayet gerçekleşti. Bu da her yüz bin kişiden 69’unun cinayet sonucu hayatını kaybettiği anlamına geliyor.

3 – Caracas, Venezuela

Venezuala’nın başkenti Caracas’ta geçtiğimiz yıl 2980 kişi cinayet sonucu hayatını kaybetti. Diğer bir deyişle her yüz bin kişiden yüzü.

2 – Tijiuana, Meksika

1,909,424 kişinin yaşadığı Tijuana’da geçtiğimiz yıl 2640 cinayet gerçekleşti. Bu veriye göre Tijuana’da yaşayan her yüz bin kişiden 138’inin hayatı cinayet nedeniyle son buldu. Bu rakamlar nedeniyle Tijuana dünyanın en tehlikeli yeri.

1 – Acapulco, Meksika

Listede Meksika’dan bir diğer kent de Acapulco. 857,883 kişinin yaşadığı kentte geçtiğimiz yıl 948 cinayet vak’ası yaşandı. Buna göre Acapulco’da yaşayan her yüz bin kişiden 111’i cinayet kurbanı.

Avatar

Author: bigitsek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir