Ankara’dan Tahran’a İran’a Tren Seferi Transasya Başladı , Hangi Duraklarda Duruyor ? Bilet Fiyatı Ne Kadar?

Terör örgütü PKK’nın saldırıları nedeniyle 2015 yılında durdurulan Tahran- Ankara tren seferleri , güven ortamının sağlanmasıyla yeniden başladı. Operatör İşletmeciliğini TCDD ( Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları )  ve Rai (The Railways Of Islamic Republic Of Iran ) tarafından gerçekleştirilecek olan ve Türkiye İran arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacı taşıyan tren yolculuğunun deneme seferleri başladı .

Van Tren Garı

Deneme Seferi için Tahran – Van arasında ulaşım sağlayan tren yakın bir zamanda Tahran- Ankara arasında seyahatine başlıcak . İran’ın Başkenti Tahran’dan hareket eden 5 vagonlu ve 200 kişi kapasiteli yolcu treni yaklaşık 21 saatlik bir yolculuğun ardından Van Tren garına geliyor .

Transasya Ekspresi Güzergahı

Yeni seferlerde  gezginleri  yol boyunca muhteşem manzaralarla keyifli bir yolculuk bekliyor olucak . Karşılıklı yapılacak seferlerde Türk ve İran yemeklerinin bulunduğu yemek vagonu bulunuyor.

Toplamda 2355 kilometrelik yol 2 buçuk gün yani 60 saati bulan seyahat süresi ile tren severlerin gözdesi olucak. Biletleri sadece Uluslarası bilet gişelerinden alınacak olan seferin şimdilik internetten sayışı yok . kısa bir zaman içinde internetten de alınabilecek . Seyahatiniz için  biletlerin 60 gün öncesi alınması gerekiyor.

Tahran Tren Garı

Seferlerin 769 bin 250 İran tümeni (yaklaşık 353 TL) olacağı belirtilmiş durumda. Trenin Tebriz üzerinden Van’a geleceği ve Van’da tren değişimi yapılarak Ankara’ya ulaşılacağı açıklandı.

Transasya Treni

Tahran-Ankara arası tren seferinin 60 saat süreceği belirtilirken, yolcuların Van gölünden Tatvan’a gemiyle aktarılacak ve Tatvan üzerinden tekrar tren ile yolcular ankaraya ulaşacak.Tren Kapıköy – Razi sınır kapını kullanarak seferlerini gerçekleştirecek.

Transasya Ekspresi Ana durakları

Ankara hızlı tren garı

Kayseri tren garı

Malatya tren garı

Tatvan Tren Garı

Van Tren Garı

Tebriz Tren Garı

Tahran Tren Garı

Avatar

Author: bigitsek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir