Bangkok

Bangkok

Geze geze bitiremeyeceğiniz 400’e yakın tapınakları , yüzen çarşısı, alış veriş merkezleri ve tabiî ki gece hayatıyla artık yorulmaktan kaldırımların kenarına oturup molalar vermeye başladığınız , oldukça hareketli ve mistik bir şehir Bangkok.

Uçuş işlemlerini sıkıntısızca yapabileceğiniz Suvarnabhumi havalimanına, ülkemizde direk uçuşlarla beraber bir çok aktarmalı seferlerde mevcut.Yol uzun ancak yukardada belirttiğim gibi gezilip görülecek o kadar çok yer var ki haliyle yolu unutup şehrin keyfini çıkarmak kalıyor geriye. 1782 yılında kurulmuş olan Bangkok Tayland’ın başkenti aynı zamanda, en büyük şehri. Haliyle büyüklüğün vermiş olduğu problemlerin başında trafik geliyor . Pattaya yada diğer şehirlere geçicek olursanız sabah erken saatlerde harekete geçmeyi unutmayın. Yoksa tüm gününüzü trafikte heba edebilirsiniz.

Şayet herhangi bir tur programıyla gitmiyorsanız kendinize bir yol haritası çizmeniz , günlerinizi iyi bir şekilde planlamanız gerekiyor. Görülmesi gereken yerlerin başında bana göre Wat Pho ( Yatan Buda Tapınağı ) ilk sırada geliyor. Wat Arun , Oturan Buda , Yüzen Çarşı ve tabi ki gece hayatı sevenler için çarşıları ve eğlence merkezlerini de unutmamak gerekiyor.

Bangkok Wat pho

Wat pho

Bangkok’un en büyük Budist tapınağı , ülkenin ilk üniversitesininde burda olduğu belirtiliyor.

Bir tapınak düşünün içinde 47 Metre uzunluğunda, 15 metre yüksekliğinde Altın kaplamalı Yatan Buda heykelide içinde Neden yatan buda diye merak ediyorsanız Yatan budanın anlamı Budizmdin en önemli mertebesi Nirvanayı temsil ediyor olması.

Bangkok Wat pho
Bangkok Wat pho
Bangkok Wat pho
Bangkok Street
Bangkok Night Bazaar
Bangkok Night Bazaar
Bangkok Tuk Tuk
Bangkok Street
Bangkok Night Bazaar
Bangkok Wat Pho

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir