Kavala

Osmanlı Devleti döneminde balkanların en önemli ticaret merkezi olan kavala şu anda ticareti tamamen adım başı görebileceğiniz kafelere bırakmış durumda. Açıkçası sadece Kavala’da değil İpsala sınırından geçtiğiniz andan itibaren kafelerle içli dışlı olmaya başlıyorsunuz.

Kavala

 İlk kahvenizi Yunanistan tarafındaki pasaport kontrolünden geçtikten hemen sonra 15 metre ilerideki kafede yudumlayarak başlayabilirsiniz. Genci yaşlısı herkes sabahın ilk saatlerinden itibaren kafelerde yerini alıp kahvesini içmeye başlıyorlar.

Kavala Marina

Kahveyi bir yana bırakıp tabiî ki ismini bolca duyduğunuzda meşhur Kavala Kurabiyesinide unutmamak gerekir. Yemeden dönmemek hatta dönerken de eşe dostta üç beş paket almadan olmaz.

Kavala Church

Kentin geçmişten günümüze kadar gelen tarihi yapıları sayesinde gezip görebileceğiniz bir çok yer var. Canlı ,eğlenceli mekanları ile yorulduğunuzda marinanın kenarındai kafede  oturup bir yandan kahvenizi yudumlarken bir yandan dinlenebileceğiniz bir yer.

Kavala

Kentin merkezinden geçen su kemeri Kanuni Sultan Sülayman tarafından 1550 yılında yaptırılmış ve hala dim dik ayakta yıllara meydan okuyor. Hemen su kemerinin altında bulunan tabela dikkat çekiyor Konstantinoupolis 460km . Kavala arkeoloji müzesi ve Kavala kalesini görmekden dönmeyin.

Kavala Bazaar

Cumartesi gününe denk gelirseniz marinanın kenarında kurulan halk pazarınıda gezebilirsiniz. Fiyatlar bize göre biraz daha pahalı gibi . Birşey almasınızda o atmosferi yaşamak yinede keyif verici olabiliyor.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir